250 sportovců na Jihlavsku oslavilo konec druhé světové války tradičním Během vítězství

9. květen 2024 11:14

Běh vítězství je už padesátým rokem pro sportovce příležitostí, jak na Vysočině oslavit konec druhé světové války. Ve středu 8. května se na jeho start postavilo 250 běžců.

Závodníci startovali z Telečské ulice v Jihlavě a zdolávali víc než 14 a půl kilometru dlouhou trať. Cíl byl na městském koupališti v Třešti. „Já jsem Lenka a je tady se mnou Stáňa a Růža. Moje číslo je 83 tak doufám, že mi budete fandit,“ směje se na startu jedna z běžkyň. „Využily jsme svoz. A je to poprvé, co jsme stály! Což je neuvěřitelný, vždycky tam byl jen řidič a malinká skupinka běžců a dneska jsme stály,“ pozastavuje se nad vysokou účastí.

Jak už naznačoval přeplněný svozový autobus, v letošním jubilejním 50. ročníku Běhu vítězství byla účast historicky nejvyšší. „Pokořili jsme rok 2015, kdy bylo 226 závodníků dohromady, dětí i dospělých. A teď máme na hlavním závodu 130 závodníků a mezi dětmi 121,“ potvrzuje vedoucí třešťského odboru kultury Romana Šťastná.

Běžci kromě medaile dostali květinu. Pietně ji položili na nedaleký pomník obětem války.