Jazzové nádvoří představí to nejlepší ze studentských kapel

15. červen 2020

Kultura se opět vrací do ulic, klubů i sálů a jazzový žánr není výjimkou. Jednou z prvních akcí, kterou si příznivci jazzové hudby mohou po dlouhém půstu užít, je pátý ročník Jazzového nádvoří v Praze a v Brně. 

Festival přinese v obou městech řadu koncertů zaštítěnou jazzovými katedrami pražské HAMU a brněnské JAMU. 

„Živé kultuře se začíná blýskat na lepší časy a mě těší, že se nám podařilo i v tomto vypjatém období tradici Jazzového nádvoří zachovat. Pro studenty je to výborná příležitost, jak nasbírat cenné zkušenosti před početným publikem,“ říká vedoucí Katedry jazzové interpretace JAMU Vilém Spilka. V Brně se příchozí mohou těšit nejen na prezentaci talentovaných studentů, zahrají zde také pedagogové, kteří patří k české jazzové špičce. Studenti zde vystoupí například pod vedením vyhledávaného pianisty Jiřího Levíčka či známého jazzového experimentátora, saxofonisty Michala Wróblewského. 

Na nádvoří HAMU v Praze bude letošní koncert výjimečně ryze studentský. „Letos jsme akci pojali jako náhradní příležitost za zrušené absolventské koncerty a ročníkové přehrávky,“ vysvětluje jeden z pedagogů HAMU Jiří Slavík. 

V Praze akci hostí 17. června od 15:30 do 22:00 nádvoří HAMU na Malostranském náměstí, v Brně tento projekt rozezní 18. června od 15:00 do 22:00 nádvoří Staré radnice. Akci podporuje festival JazzFestBrno a vstup je zdarma.

JAZZOVÉ NÁDVOŘÍ 2020

Praha 17. 6., od 15:30

Nádvoří HAMU, Malostranské nám. 13

Milan Karník Jakeš
Jan Michálek
Uthando
Jan Pudlák Trio
Szabó & Turcerová & Švejnar
Oblaka dobra
Jungle Debris Plus
TRIPlay!
Jiří Stivín Quartet
2in2out
B/Y Organism
Petr Nohavica Quintet
Behind the Door

Brno, 18. 6., od 15:00

Nádvoří Staré radnice, Radnická 11

kapela Jana Přibila
kapela Michala Wróblewského
kapela Jiřího Levíčka
kapela Mariána Ševčíka
Szabó & Turcerová & Švejnar
NameSurname Trio
Petr Chadim Band
Tony Marko Trio
Treetop

autor: Petr Vidomus
Spustit audio