John Zorn v Praze: Vyhrajte lístky na jazzovou událost roku!

Jon Zorn

Multiinstrumentalista John Zorn přiváží do Prahy více než čtyřhodinovou jazzovou seanci s názvem Bagatelles Marathon. Vystoupí mimo jiné John Medeski, Dave Douglas, Dave Fiuczynski a mnozí další. Zkusíte štěstí v naší soutěži o lístky?

Zatím jediný koncert Johna Zorna v Praze v minulosti proběhl v roce 2000 a patří k těm událostem, které se natrvalo zapsaly do kulturního povědomí českého hudebního publika. Není pochyb o tom, že po dvaceti letech si Zorn Prahu opět podmaní, tentokrát svým výtečně obsazeným Bagatelles Marathonem, na jehož startovní čáru si přizval ty nejlepší muzikanty pulzující newyorské „downtown“ scény. 

Na pódiu se budou střídat špičkové formace i sóloví hráči, aby rozehráli všechny odstíny unikátní Zornovy tvorby, v níž se mísí vážná hudba s jazzem, rockem, hardcorem punkem, klezmerem, popem i world music. Ve Foru Karlín se tak můžeme těšit například na Zornovu „domovskou“ Masadu, přes groove-jazzové John Medeski Trio či Nova Quartet až po Asmodeus s Grammy ověnčeným kytaristou Marcem Ribotem. Hvězdná jména najdeme i mezi sólovými hráči, vystoupí například klavírista Craig Taborn, trumpetista Peter Evans nebo elektronická kouzelnice Ikue Mori.

Nenechte si ujít tuto mimořádnou událost. Stačí poslouchat Český rozhlas Jazz, v jehož vysílání najdete ukrytou soutěžní otázku!

John Zorn v Marciacu v roce 2010:

Vypsáno: 13. – 26. května 2019

POZOR: Soutěžní otázku uslyšíte pouze ve vysílání stanice Český rozhlas Jazz a to po celé výše uvedené časové období v průběhu celého dne. Jednoho výherce tentokrát losujeme z došlých správných odpovědí.

O co se hraje? 

4 x 1 lístek na koncert John Zorn – Bagatelles Marathon, 20. 6. 2019, Forum Karlín, Praha

Jak se zúčastnit? Odpověď zašlete na e-mail jazz@rozhlas.cz a do předmětu zprávy uveďte heslo „soutěž“. Podrobná pravidla soutěží si přečtěte zde.