Kopřivnický Aerovka Jazz Fest láká na Tingvall Trio

24. září 2022

Německé Tingvall Trio je hlavním lákadlem kopřivnického festivalu Aerovka Jazz Fest. Nebude chybět jazzový workshop pro děti nebo jam session.

Aerovka Jazz Fest nesoucí podtitul Jazzový festival Zdeňka Petra vstupuje do svého druhého roku fungování a opět se nebojí velkých výzev. Po úspěšném loňském ročníku a nabitém line upu se festivalová dramaturgie drží myšlenky propojení světů klasického, experimentálního a moderního jazzu.

Ve dnech 13. až 15. října vystoupí v prostorách Katolického domu v Kopřivnici čeští i světoví jazzmani. Festival nabídne celou škálu jazzové hudby od experimentálních projektů jako Floex nebo Ochepovsky Project přes soul kapelu Soul Ožil až po jazz v jeho klasičtějších podobách v podání kvartetu Milana Svobody či Tingvall Tria.

Festival připravil ve spolupráci s Nerudným Festem také workshop Mladí ladí dětem: Timbalooloo pro rodiče s dětmi, který vytvořil držitel ceny Grammy Oran Etkin (ISR/USA). Workshop proběhne 15. října dopoledne v prostorách ZUŠ Zdeňka Buriana.

Jedním z cílů Aerovka Jazz Festu je oživení odkazu významného kopřivnického rodáka, skladatele a hudebního režiséra Zdeňka Petra (autora hitů jakými jsou Píseň pro Kristýnku, Dobrou noc, Písnička
o Číňánkovi, Červená aerovka a další). Právě s ním často spolupracovala i letošní jubilantka zpěvačka Marta Kubišová, jíž věnuje svůj koncert kopřivnická zpěvačka a vítězka soutěže Hlas Česko Slovenska z roku 2014 Lenka Szabó Hrůzová s kapelou Galia Brothers.

Kopřivnický festival také nabízí aktivní zapojení místních muzikantů, kteří se mohou v pátek a v sobotu připojit k volné jam session, která proběhne po skončení hlavního programu v přísálí. Vítáni jsou všichni hudebníci, kteří si přinesou své nástroje, nebo usednou k místnímu pianinu.

Line up Aerovka Jazz Fest 2022:

Čtvrtek 13. 10.
19:00     Galia Brothers a Lenka Szabó Hrůzová

Pátek 14. 10.
18:30     Soul Ožil
20:30     Milan Svoboda Quartet
22:00     Ochepovsky Project


Sobota 15. 10.  
10:00     workshop Mladí ladí dětem: Timbalooloo pro rodiče s dětmi (120,-/80 Kč)
18:00     Point of Few Quartet
20:00     Tingvall Trio
22:00     Floex

autor: Petr Vidomus
Spustit audio