Libor Šmoldas slaví, čtyřicátiny oslaví v Humanitě

3. únor 2022

Kytarista Libor Šmoldas oslaví čtyřicáté narozeniny koncertem v nově otevřeném nezávislém kulturním prostoru Humanita v pražské Libni. Nejen o této akci jsme si povídali v pořadu Jazzové novinky, který si můžete poslechnout ze záznamu.

Na narozeninovém koncertě (17. 2. od 19:00) vystoupí Šmoldas ve třech různých uskupeních: Se svým sólovým projektem, ve kterém se soustředí mimo jiné na moderní interpretaci díla Jaroslava Ježka, dále se svou ženou, zpěvačkou Zeurítií, představí brazilské bossanovy kombinované s vlastní tvorbou, a nakonec s Organ Triem – energickou soul-jazzovou kapelou, kde kytaru Libora Šmoldase doplní varhany Jakuba Zomera a bicí Daniela Šoltise. 

Místo konání koncertu, Humanita, je moderně zrestaurovaný objekt pro kulturní a společenské akce. Tvoří jej hlavní sál bývalého kina, stavebně a technologicky uzpůsobený tak, aby návštěvníkům poskytl špičkový audiovizuální zážitek. Kromě promítání filmů a pořádání tematických festivalů má své pevné místo v dramaturgii podniku především hudba – zejména jazz a jiné projekty nekomerčního charakteru. 

Libor Šmoldas je součástí jazzové scény od konce 90. let. Žije a působí v Praze, často koncertuje, natáčí a vyučuje také v zahraničí, především v USA, Austrálii a Evropě. Jeho klíčovými hudebními partnery jsou Ondřej Pivec, Adam Nussbaum, Jay Anderson, Brian Charette, či Bobby Watson. Kromě mnoha desek jako spoluhráč má na kontě jedenáct vlastních alb, z nichž poslední, nazvané Dusk, bylo představeno publiku na podzim.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...