Rozhovor s Milanem Svobodou na Regině

14. březen 2011

V pořadu Noční proud Českého rozhlasu Regina (9.3.) vyzpovídal Miloš Skalka jazzového pianistu, pedagoga a skladatele Milana Svobodu.

Řeč byla například o spolupráci Milana Svobody s divadlem, Rudolfinum Jazz Orchestru a či nové desce jeho kvarteta.

Poslechněte si záznam celého rozhovoru s Milanem Svobodou:

Pražský rodák Milan Svoboda (narozen 10. prosince 1951) absolvoval střední školu se speciálním matematicko-fyzikálním (!) zaměřením, ale souběžně se věnoval hudbě na Lidové škole umění. Od roku 1970 studoval na pražské konzervatoři (nejprve hoboj a klavír), ale v roce 1976 absolvoval u profesora Ropka na varhany. Vedle toho začal v roce 1971 studovat i na filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde absolvoval několik semestrů hudební vědy. A aby toho nebylo málo, v letech 1980 – 1982 navštěvoval čtyři semestry skladby na AMU a studiu kompozice se věnoval i na věhlasné Berklee College of Music v americkém Bostonu.

02227936.jpeg

Vedle velkokapelového jazzu Milan Svoboda vystupuje jako sólista i v nejrůznějších malých formacích, uplatňuje se rovněž jako autor scénické hudby pro divadlo, film a televizi, je autorem hudby k muzikálu Pěna dní a vydal plus minus patědvacet alb. Jeho ženou je herečka Jana Paulová, se kterou má dvě dcery.

autor: ČRo Regina
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...