Rozhovor s Milanem Svobodou na Regině

14. březen 2011

V pořadu Noční proud Českého rozhlasu Regina (9.3.) vyzpovídal Miloš Skalka jazzového pianistu, pedagoga a skladatele Milana Svobodu.

Řeč byla například o spolupráci Milana Svobody s divadlem, Rudolfinum Jazz Orchestru a či nové desce jeho kvarteta.

Poslechněte si záznam celého rozhovoru s Milanem Svobodou:

Pražský rodák Milan Svoboda (narozen 10. prosince 1951) absolvoval střední školu se speciálním matematicko-fyzikálním (!) zaměřením, ale souběžně se věnoval hudbě na Lidové škole umění. Od roku 1970 studoval na pražské konzervatoři (nejprve hoboj a klavír), ale v roce 1976 absolvoval u profesora Ropka na varhany. Vedle toho začal v roce 1971 studovat i na filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde absolvoval několik semestrů hudební vědy. A aby toho nebylo málo, v letech 1980 – 1982 navštěvoval čtyři semestry skladby na AMU a studiu kompozice se věnoval i na věhlasné Berklee College of Music v americkém Bostonu.

02227936.jpeg

Vedle velkokapelového jazzu Milan Svoboda vystupuje jako sólista i v nejrůznějších malých formacích, uplatňuje se rovněž jako autor scénické hudby pro divadlo, film a televizi, je autorem hudby k muzikálu Pěna dní a vydal plus minus patědvacet alb. Jeho ženou je herečka Jana Paulová, se kterou má dvě dcery.

autor: ČRo Regina
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.