Yvonne Sanchez vydává album o lásce..pouze v duu

23. listopad 2011
02490635.jpeg

Songs About Love se jmenuje nová deska zpěvačky s kubánsko-polskou krví. Vyjde 2. prosince.

Zatímco úspěšná deska My Garden (2008) představovala bohatě aranžovaný autorský výlet do pop-jazzových hájemství, tentokrát se Sanchezová vrátila převážně ke standardům. Ovšem úplně jinak než na debutu Invitation (2002), natočeném s doprovodem jazzového comba. Zvolila totiž průzračnou, komorní podobu písní, interpretovaných jen za doprovodu kytary. Deska byla nahrána živě v pražské Barevné kavárně.

Jako muzikantského partnera si Sanchezová vybrala vnímavého brazilského kytaristu Pedra Taglianiho. Znají se dostatečně dlouho, Tagliani se podílel už na My Garden a vystoupil s Yvonne na řadě koncertů, ať již s kapelou nebo v duu.

Pedro Tagliani se začal na evropské scéně prosazovat v první polovině 90. let, kdy přesídlil do Vídně a posléze do Mnichova. Latin-jazzoví nadšenci oceňují jak čtyři alba natočená s projektem Raiz de Pedra, tak i spolupráci se saxofonistou Thomasem Kugim, Duo Dois s pianistou Chrisem Gallem či zdařilý sólový titul Ao Vento. Repertoár dua Yvonne & Pedra se prý podařilo zachytit takříkajíc na poslední chvíli, před kytaristovým plánovaným návratem na domovskou brazilskou scénu.

02490634.jpeg

Krom evergreenů jako Bucharachův The Look Of Love, Porterův Night And Day nebo bossa nova Corcovado ze zpěvníku Antonia Carlose Jobima, zařadila Sanchezová i dvě autorské písně. Album Songs About Love bude pokřtěno 2. prosince v pražském klubu Jazz Dock, kde zazní jazzové standardy i autorské skladby z předcházející My Garden.