Beata Hlavenková na turné s projektem Scintilla

5. duben 2017

Unikátní projekt Scintilla představí pianistka Beata Hlavenková na třech koncertech v Praze, Brně a v Trutnově. Na miniturné s ní vystoupí norský pianista Anders Aarum a český perkusista Miloš Dvořáček.

„Nedávno jsme s Andersem Aarumem odehráli několik skvěle přijatých koncertů v Norsku. Těším se, že Scintillu zahraji v domovině, kde proběhlo minulý rok jen jedno koncertní provedení, a tudíž jediná možnost slyšet album naživo,“ říká Hlavenková.

Pianistka si vybudovala takové renomé, že si na svou poslední desku Scintilla mohla pozvat klarinetistu a skladatele soudobé hudby Evana Ziporyna, dále kanadskou trumpetistku Ingrid Jensen, mezinárodně uznávaného českého violoncellistu Jiřího Bártu nebo britského písničkáře Justina Lavashe. Dále se na albu producentsky spolupodíleli Petr Ostrouchov a Patrick Karpentski.

„Letos mě čekají i další radostné hudební výzvy. Spolu s Marianem Slávkou, Lukášem Duchovičem a Patrickem Karpentskim finišujeme album projektu OOO, mám v úmyslu vydání not k albu Theodoros a také s Baromantikou začínáme pracovat na nové nahrávce. V druhé části roku bych ráda po svém s klavírem zpracovala koledy z různých částí světa,” přibližuje své další letošní plány Hlavenková.

Scintilla Tour

11. 4. Kostel sv. Vavřince, Praha12. 4. Festival Jazzinec, Trutnov13. 4. Jazzfest Brno, Brno

autor: Petr Vidomus
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.