Člen Snarky Puppy míří do Prahy
Koncert britského pianisty Billa Laurance patří k vrcholům probíhajícího festivalu Mladí ladí jazz. V Praze vystoupí 8. dubna v MeetFactory, kde v české premiéře představí svůj sólový projekt.
Laurance získal svou poslední Grammy za studiovou desku Culcha Vulcha (2016), jedenácté album brooklynského jazzového kolektivu Snarky Puppy. Na jeho sólové desce Aftersun (2016) s ním spolupracovali i hráči ze Snarky Puppy, baskytarista Michael League a bubeník Robert „Sput“ Searight.
Jako klavírista, skladatel, aranžér a producent spolupracoval Laurance v minulosti například s Bobbym McFerrinem, trip-hopovým triem Morcheeba, saxofonistou Chrisem Potterem, či kytaristou Lionelem Louekem.
Bill Laurance ve své ničím neomezené kreativitě razí cross-žánrovou jazzovou tvorbu, která si vypůjčuje z elektronické hudby, funku nebo klasických klavírních aranžmá. Doprovodné kapele na jeho pražském koncertu dominují dvě výrazná jména – basista Chris Hyson a bubeník Joshua Blackmore. V Česku vystoupí se svým sólovým projektem úplně poprvé.
Jako předkapela Billa Laurance vystoupí Zabelov Group, hudební duo běloruského akordeonisty Romana Zabelova a českého bubeníka Jana Šikla. Jejich hudba žánrově balancuje na pomezí ambientu, soudobého jazzu, minimalismu, groovu a lámaných beatů. Kromě koncertní tvorby doprovází Zabelov Group i scénické projekty, či ve spolupráci s Orchestrem Berg zkoumá přesahy soudobé vážné hudby.
Čtěte také: Mladí zase naladí. Jazz naservírují i dětem
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka