Cotatcha Orchestra v novém klipu s Lenkou Dusilovou

20. duben 2023

Zcela novou skladbu s názvem Tsumaranai  vydává big band Cotatcha Orchestra s hostující zpěvačkou Lenkou Dusilovou. A uvádí i záznam živého provedení, který vznikl v říjnu loňského roku v brněnském divadle Husa na provázku.

„Tsumaranai znamená v japonštině znuděný. Všichni se někdy nudíme a vypadnout z jednotvárnosti je docela oříšek, proto každá část skladby končí v momentě, než se stane nezáživnou. Takový švédský stůl na pár minut, jak trefně během zkoušek okomentoval pianista Martin Konvička, jenž je právě autorem této skladby, “ říká kapelník Jiří Kotača.

Nový materiál volně navazuje na debutové album Bigbandová elektronika, současný zvuk je však elektroničtější, což je dané použitím padů, živé elektroniky na sólových nástrojích i rozšířeného využití programované elektroniky a samplů. 

„Pocházíme z různých hudebních prostředí, i trochu jinak pracujeme s hudebním materiálem, což je obohacující pro obě strany. Baví mě propojování našich světů a taky Lenčina práce s elektronikou, přičemž je vždy trošku překvapením, jak pokroutí čudlíkama a co z toho přesně vznikne. Kromě Tsumaranai se fanoušci mohou těšit i na naše další novinky, na kterých Lenka hostuje,“ dodává k dlouhodobé spolupráci s Dusilovou.

Mezinárodní big band Cotatcha Orchestra založil před devíti lety trumpetista Jiří Kotača. Vize hrát neotřelou a originální bigbandovou hudbu se zcela naplnila, debutová deska Bigbandová elektronika byla nominována na Cenu Anděl a zvolena nejlepší jazzovou nahrávkou roku 2020 Českým rozhlasem Jazz. 

V nejbližší době vystoupí s autorským repertoárem včetně novinek s hostující Lenkou Dusilovou v Třinci, Poličce a v Brně. 

Plán koncertů Cotatcha Orchestra


21. 4. Kulturní centrum Trisia v Třinci
22. 4. Polička Jazz fest, Tylův dům v Poličce
5. 6. Cabaret Des Péchés v Brně  s programem Cotatcha Orchestra & Jan van Duikeren: Thad Jones 100, Woody Herman 110.

Spustit audio