Eva Emingerová o svém švédském albu

20. říjen 2011

Pořad Tandem Jana Rosáka navštívila jazzová zpěvačka Eva Emingerová. Dříve úspěšná volejbalistka prozradila, proč se začala věnovat jazzu a hlavně popsala okolnosti vzniku své nové desky Prameny snů, kterou nahrála se švédskými jazzmany.

Autorem textů na albu je zpěvaččin dvorní textař Dušan Prokop, hudbu aranžoval švédský kytarista Anders Johansson. Poslechněte si celý rozhovor:

„Původně jsem měla zpívat švédské písničky s českými texty. Tím jsme začali, pracovali jsme hodně po mailu, já jsem letěla asi třikrát do Stockholmu. No a my jsme s Dušanem občas složili nějakou vlastní písničku a jednou mě napadlo je přiložit do mailu spolu s texty. Švédům se hodně líbila a nakonec dali přednost těm našim písničkám, takže vlastně devět písniček jsme složili my dva s Dušanem a jenom čtyři jsou švédské,“ popsala Emingerová v interview.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.