Jazz Q slaví padesátku živým videopřenosem

27. květen 2014

Jazz Q patří nepochybně k legendám středoevropského jazzrocku. Český rozhlas přinese živý videopřenos z jejich narozeninového koncertu z Olomouce. Sledujte níže ve středu 28. května od 20:00!

Na podzim 1964 měla parta muzikantů kolem mladičkého Martina Kratochvíla vystoupit na svém prvním koncertě, jenže kapela ještě neměla ani název. Agilní pořadatel tehdy na plakáty napsal Jazz Q - a bylo to. Letos tedy Jazz Q slaví už 50. výročí.

V dobách největší slávy v 70. letech měla skupina zástupy fanoušků a třeba jedno z alb se prodalo v úctyhodném nákladu přes 200 tisíc kusů! Za své padesátileté působení se Jazz Q usadil pevně na naší hudební scéně.

"Když mi před časem tu padesátku oznámili, ani jsem nechtěl věřit. V mládí jsem měl pocit, že podobní muzikanti už jsou na odstřel, tak tenhle pohled teď přehodnocuju. Myslím si, že stále máme co říct," říká Kratochvíl, který loni vydal s Jazz Q dvě alba: jedno nové studiové a druhé archivní. Koncert Jazz Q odvysílá ve zvuku i obraze Český rozhlas Olomouc.

Zde spusťte přímý video přenos (středa 28. 5.  od 20:00):
 
 

Dá se očekávat, že k základnímu kvartetu instrumentalistů se připojí i Oskar Petr jako speciální host. Kromě videopřenosu přenášejí středeční koncert Jazz Q také všechny regionální stanice ČRo ve svém vysílání.

Spustit audio