John McLaughlin uvolnil své album ke stažení zdarma

„S ohledem na aktuální situaci a fakt, že většina z nás tráví doma více času, jsem se rozhodl své nové album Is that So? nabídnout ke stažení zdarma,“ napsal na svém webu legendární kytarista John McLaughlin. A jak slíbil, tak učinil. Stahujte níže album, na kterém pracoval šest let.

John McLaughlin je samozřejmě jazzrockovým veteránem, ale nové album odkazuje spíše k jeho paralelně vydávaným projektům, inspirovaným indickou hudbou. Album Is that So? vzešlo ze spolupráce s indickým skladatelem a zpěvákem Shankarem Mahadevanem, součástí nově vzniklého tria je ale i tablista Zakir Hussain, který patřil k zakládajícím členům kapely Shakti v 70. letech. 

Album stáhnete zdarma kliknutím na odkaz: 

FREE DOWNLOAD

Přes reminiscence na Shakti se výsledek liší od čehokoliv, co John McLaughlin doposud nahrál. Na albu totiž většinou neslyšíme kytaristův nezaměnitelný sound, ale spíše orchestrálně znějící zvuky a barvy, generované prostřednictvím MIDI rozhraní, které podporují výjimečný hlasový projev zpěváka. 

A tak není divu, když se Stuart Nicholson v aktuálním čísle Jazz Wise ptá: „Ale je to ještě jazz?“ Pro hlavního protagonistu alba jistě zbytečná otázka...

John McLaughlin v souvislosti s albem hovoří o novém hudebním konceptu. Posoudit můžete sami po stažení.