John McLaughlin uvolnil své album ke stažení zdarma

22. březen 2020

„S ohledem na aktuální situaci a fakt, že většina z nás tráví doma více času, jsem se rozhodl své nové album Is that So? nabídnout ke stažení zdarma,“ napsal na svém webu legendární kytarista John McLaughlin. A jak slíbil, tak učinil. Stahujte níže album, na kterém pracoval šest let.

John McLaughlin je samozřejmě jazzrockovým veteránem, ale nové album odkazuje spíše k jeho paralelně vydávaným projektům, inspirovaným indickou hudbou. Album Is that So? vzešlo ze spolupráce s indickým skladatelem a zpěvákem Shankarem Mahadevanem, součástí nově vzniklého tria je ale i tablista Zakir Hussain, který patřil k zakládajícím členům kapely Shakti v 70. letech. 

Album stáhnete zdarma kliknutím na odkaz: 

FREE DOWNLOAD

Přes reminiscence na Shakti se výsledek liší od čehokoliv, co John McLaughlin doposud nahrál. Na albu totiž většinou neslyšíme kytaristův nezaměnitelný sound, ale spíše orchestrálně znějící zvuky a barvy, generované prostřednictvím MIDI rozhraní, které podporují výjimečný hlasový projev zpěváka. 

A tak není divu, když se Stuart Nicholson v aktuálním čísle Jazz Wise ptá: „Ale je to ještě jazz?“ Pro hlavního protagonistu alba jistě zbytečná otázka...

John McLaughlin v souvislosti s albem hovoří o novém hudebním konceptu. Posoudit můžete sami po stažení.  

autor: Petr Vidomus
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.