Marta Töpferová - Chci českou desku

31. březen 2011

Dosud zpívala převážně španělsky. Nyní Marta Töpferová přibrala angličtinu a uvažuje o české desce. Zpěvačka byla hostem pořadu Neon na ČRo Pardubice, jehož záznam přinášíme.

Má slavné jméno, pochází z Česka, od roku 1987 žije v Americe a zpívá převážně španělsky. Řeč je o Martě Töpferové, která v březnu projela Čechy na menším turné, kde ji doprovázeli kytarista David Dorůžka, basista Tomáš Liška a bubeník Martin Novák – tedy současná česká mládežnická jazzová elita.

Posluchačům dcera herce Tomáše Töpfera předvedla osobitý mix španělsky, česky a nově též anglicky zpívaných písní v duchu latiny, jazzu a world music. O lásce ke španělské hudbě, moravském folklóru, Bjork, která si koupila její desku i o tom, jak je těžké se prosadit v Americe, bude následující rozhovor, který vznikl před jejím nedávným hradeckým koncertem. Poslechněte si rozhovor, který se zpěvačkou v Pardubicích pořídil Tomáš Klement:

02030717_0.jpeg
autor: Tomáš Klement
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.