Mladí ladí jazz: soutěž jazzových kapel

9. únor 2011

Soutěž mladých jazzových kapel pokračuje i letos. Uzávěrka přihlášek je 30. února.

Festival Mladí Ladí Jazz ve spolupráci s Metropolitní univerzitou Praha vyhlásil další ročník soutěže mladých talentů. Vítězná formace si odnese příspěvek 15 000 korun na nahrání alba a také 10 nahrávacích hodin ve studiu 3bees.

Do soutěže se může přihlásit hudební skupina, jejíž členové nepřekročili věk 30 let, případně kdy pro alespoň 75 % uskupení platí toto pravidlo. Zároveň kapela nesmí mít komerčně distribuované album (pevnou smlouvu s distribuční společností či promotion agenturou).

02254628.png

Soutěžní nahrávku je třeba organizátorům doručit do konce února, přičemž 3 finalisté budou vyhlášeni 17. března. Přihlášku si můžete stáhnout zde.

Projekt je vyvrcholením koncertní série Jazzbit, jejíž organizátoři podle svých slov chtějí „zpřístupnit jazzovou hudbu mladým lidem a odstranit překážky, které se s poslechem jazzu v našem hlavním městě pojí.“ Loňskými finalisty byly skupiny Trim 4, Poetic Filharmony a Fanfán Tulipán. Posledně jmenovaná formace následně nahrála debutové album, které vyjde koncem února.

autor: Petr Vidomus
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.