Na čem dělá... bubeník Kamil Slezák
„Profesní čas se snažím dělit mezi učení, cvičení a zejména živé hraní, které zabírá většinu mého času. Je to inspirativní proces: zkušenosti z hraní mě obohacují jako pedagoga, a poznatky získané při práci s žáky zase ovlivňují můj hudební vývoj,“ shrnuje své aktivity bubeník Kamil Slezák. Kde hraje a co chystá nového?
Jako první kapelu uvádí Druhou trávu. Ta vychází z amerického country, bluegrassu i jiných folkových směrů a na příští rok chystá natáčení desky. Z jazzových formací pak Slezák koncertuje především s Robert Balzar Triem.
Na čem dělá... bubeník Jiří Slavíček
![Bubeník Jiří Slavíček 03565041.jpeg](https://jazz.rozhlas.cz/sites/default/files/images/03565041.jpeg)
Ač je Jiří Slavíček známý především jako člen kapely Dan Bárta & Illustratosphere, se kterou pozvolna začíná připravovat nové album, spolupracuje pochopitelně i s řadou dalších formací a interpretů, mimo jiné osobitým Femim Temowem. Stále více ho baví také kariéra pedagoga.
„To je specifické tím, že se s Robertem a Jirkou Levíčkem nevídáme pouze na hraní. Snažíme se scházet také za účelem zkoušení, kdy jen tak hrajeme, vymýšlíme nové věci, posloucháme hudbu nebo debatujeme. Nic z toho by se ale nedělo, kdybychom si nerozuměli po lidské stránce.“
Kapela letos vydala DVD One Day, které natočila loni v létě uprostřed smrkového lesa nedaleko Poličky. Pravidelně také vystupuje s Danem Bártou a společnou tvorbu plánuje v následujících měsících zaznamenat ve studiu.
„Dále působím v big bandech Cotatcha Orchestra a Concept Art Orchestra, i když ve druhém jmenované z časových důvodů spíše zřídka,“ pokračuje Slezák. „Měl jsem ale možnost natočit s CAO album The Prague Six, které letos získalo Anděla.“
Od roku 2008 vyučuje na dvou odděleních hudební fakulty JAMU v Brně: bicích nástrojů a jazzové interpretace. Role pedagoga ho uspokojuje: „Baví mě pracovat s mladými lidmi a zároveň se jimi nechat inspirovat. Jsem také nucen více si uvědomovat věci, které mám již nějak zautomatizované, a jasně je formulovat. Učení mi nastavuje zrcadlo, díky němuž si uvědomuji vlastní slabiny nebo zlozvyky, na kterých pak pracuji.“
Kromě koncertování s již zmíněnými kapelami absolvuje Kamil Slezák v příštím roce také pár vystoupení jako člen projektu Invisible World Quartet Tomáše Lišky, se kterým v říjnu natočil desku.
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
![tajuplny_ostrov.jpg tajuplny_ostrov.jpg](https://jazz.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/dc6840ce882ec3bac8e628bfab9f5bc9.jpg?itok=MGjKRqj7)
![](https://jazz.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/6515d334428e57ce276151baa6fa5313.jpg?itok=m8R2tATO)
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.