Portico Quartet: Stále používáme hang, ale už jinak

28. březen 2011

Britská post-jazzová skupina Portico Quartet vystoupila během víkendu v Praze a v Trutnově. Dosud vydali dvě alba Knee-deep In The North Sea, za něž byli nominováni na britské Mercury Prize, a Isla – skladby z něj tvoří páteř aktuálních koncertů.

Před vystoupením v Paláci Akropolis se část skupiny stačila zastavit i ve studiu Radia Wave, kde jsme si s nimi povídali o připravovaném třetím albu, koncertování na ulici, létajících talířích a nástroji, který jim dává charakteristický zvuk – hang.

Večer čekal na Portico Quartet značně zaplněný sál v pražském Paláci Akropolis. Skupina odehrála zhruba 90minutový set a sklízela velké ovace od převážně domácí publika. Což je na poměrně převažující klidné pasáže velmi příjemné překvapení. Oproti jejich loňskému vystoupení jsem ale postrádal tu jiskru, která tam mezi námi přeskočila.

autoři: Ivana Veselková , Dlouhán
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová