Portico Quartet: Stále používáme hang, ale už jinak

28. březen 2011

Britská post-jazzová skupina Portico Quartet vystoupila během víkendu v Praze a v Trutnově. Dosud vydali dvě alba Knee-deep In The North Sea, za něž byli nominováni na britské Mercury Prize, a Isla – skladby z něj tvoří páteř aktuálních koncertů.

Před vystoupením v Paláci Akropolis se část skupiny stačila zastavit i ve studiu Radia Wave, kde jsme si s nimi povídali o připravovaném třetím albu, koncertování na ulici, létajících talířích a nástroji, který jim dává charakteristický zvuk – hang.

Večer čekal na Portico Quartet značně zaplněný sál v pražském Paláci Akropolis. Skupina odehrála zhruba 90minutový set a sklízela velké ovace od převážně domácí publika. Což je na poměrně převažující klidné pasáže velmi příjemné překvapení. Oproti jejich loňskému vystoupení jsem ale postrádal tu jiskru, která tam mezi námi přeskočila.

autoři: Ivana Veselková , Dlouhán
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...