Vinyl Session brouzdal katalogem Brownswood Recordings

20. květen 2024

V prvním květnovém vydání Vinyl Session nás Martin Mikuláš provedl zejména aktuální produkcí Brownswood Recordings. Došlo nicméně i na nový vinyl českých Clarinet Factory.

Brownswood Recordings je londýnské vydavatelství, které založil roku 2006 známý DJ a moderátor Gilles Peterson. Řada jmen z jeho stáje se brzy stala pojmem a možná i synonymem zvuku ostrovní scény. Martin Mikuláš přinesl nahrávky Yussefa Dayese, Kokoroko, Str4Ta a dalších. Vedle aktuální produkce došlo i na archivní skvosty spřízněného labelu Arc Records, konkrétně na Robertu Flack.

Z českých vinylových novinek jsme roztočili nové dvojalbum Clarinet Factory – Towers, na němž se podíleli také Dano Šoltis, Beata Hlavenková nebo Milan Cimfe. Této nahrávce jsme se věnovali také v nedávném Rozhovoru měsíce. 

Martin Mikuláš začal DJovat kolem roku 2000 a od house music a klubové scény se přes používané samply dostal až ke kořenům, což jsou v jeho případě jazz, soul, funk, disco, ale také africké a latinskoamerické rytmy, nebo různý folklór. Chuť objevovat „nové“ na starých deskách jej vedla i k založení record shopu. Martin Mikuláš hraje své sety na řadě akcí a v klubech, dlouhodobě spolupracuje s nejrůznějšími rádii.

V následujících dílech Vinyl Session budou hudbu vybírat i další DJs na pomezí jazzu: DJ Jeffology, nebo DJ Ultrafino.

Spustit audio

Související