Vinyl Session: Ikony i méně známé postavy jazzrocku

2. březen 2023

Další díl Vinyl Session jsme věnovali jazzrockové fúzi sedmé dekády. Gramofony tentokrát roztáčel DJ Jeffology. Poslechněte si celý jeho set ze záznamu!

V pořadu věnovaném jazzrocku nemohly chybět ikonické postavy žánru, jako Miles Davis, Herbie Hancock, Stanley Clarke, nebo Billy Cobham. Nicméně došlo i na méně známé interprety, jako byl holandský kytarista Jan Akkerman.

V rozhovoru s DJ Jeffologym jsme probrali také věčně diskutovanou otázku kvality zahraničních versus licenčně lisovaných desek (což byl třeba případ Cobhamovy desky Crosswinds). Více už nebudeme prozrazovat, záznam živého setu výše.

Vinyl Session je novinka ve vysílání ČRo Jazz. V tomto hodinovém bloku vysíláme hudbu výhradně živě, a to přímo z vinylových desek v našem studiu. Pořad naladíte každé 2. a 4. pondělí v měsíci, a to vždy od 14:00.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová