Vinyl Session nejen o pianových triích

17. listopad 2023

Další díl Vinyl Session jsme věnovali královské jazzové disciplíně pianových trií. Vedle archivu pak došlo i na dvě čerstvě vydané novinky. Gramofony tentokrát roztáčel DJ Jeffology. Poslechněte si celý jeho set ze záznamu!

Trio v sestavě piano, basa, bicí je v jazzu natolik frekventovaná disciplína, že by se mohlo zdát, že už se v ní nic nového nedá vymyslet. Naštěstí je to jen zdání. V tomto díle Vinyl Session jsme si pouštěli unikátní historická tria McCoy Tynera, Horace Silvera, Ahmada Jamala, Keitha Jarretta a dalších.

Z aktuálně vydaných novinek jsme se zaměřili na sólový projekt Pianoid francouzského hráče Edouarda Ferleta a na nově vydaný záznam tria Oscara Petersona (Live in Lugano, 1964)

Vinyl Session je novinka ve vysílání ČRo Jazz. V tomto hodinovém bloku vysíláme hudbu výhradně živě, a to přímo z vinylových desek v našem studiu. Pořad naladíte každé 2. a 4. pondělí v měsíci, a to vždy od 14:00.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?