Vinyl Session připomněl první dekádu série Groove Dock

4. březen 2024

V prvním únorovém vydání Vinyl Session jsme se ohlédli za desetiletím jazzově-tanečních večerů Groove Dock. Výběr připravil jejich strůjce Mr. Ultrafino.

Groove Dock jsou pravidelné taneční večery v pražském klubu Jazz Dock, které obvykle propojují jazz s afro-kubánskými rytmy, hip-hopem a dalšími vlivy. V Jazz Docku slaví už 10. výročí.

S Mr. Ultrafinem jsme probrali dramaturgii těchto večerů, jejich koncept i příležitostné spolupráce DJ´s s živými hudebníky. Zazněla převážně tvorba ze 70. let, která patří v Groove Docku k oblíbeným: jako Willis Jackson, Orquestra Esencia, Marcos Valle, Adolphe Parillon, Minnie Ripperton a další. Celý set si můžete výše poslechnout ze záznamu.

Jiří Holubec alias Mr. Ultrafino stává za gramofony už sedmnáctým rokem a po celou dobu se snaží skládat své DJ sety z co nejširší palety žánrů. Stejně eklektický přístup zvolil i při vybírání desek pro tento díl Vinyl Session.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.