Vokální workshop Voicingers letos v Jablonci

9. červen 2021

Grzegorz Karnas, nebo Pawel Kaczmarczyk jsou hlavními lákadly vokálního a rytmického workshopu Voicingers, který od 13. do 17. července proběhne v Jablonci nad Nisou.

Workshopy Voicingers jsou určeny všem, kteří rádi zpívají a hrají na hudební nástroje. Cílem workshopů je prohloubit kontakt s vlastní muzikálností, podpořit kreativitu a spontánnost v projevu a v hudební interakci.

„Cílem je nabídnout nové alternativy nazírání na improvizovanou hudbu přes realizaci workshopů a koncertů účastníků a lektorů. Jde o bezprostřední konfrontaci s inspirativními přístupy, netradičními formami hudebního vzdělávání, které mohou obohatit práci mladých hudebníků,“ říká garant projektu a uznávaný polský jazzový zpěvák Grzegorz Karnas.

Součástí workshopů bude zpěv skupinových písní a hraní na etnické perkuse. Každý účastník bude mít možnost hrát nebo zpívat v doprovodu bicích, baskytary a piana. Každý den se konají tři workshopy v časové délce 90 minut, série workshopů bude ukončena zkouškami na závěrečný koncert.

Program koncertů:

13. 7. Ridina Ahmed (CZ/PL)

14. 7. Pawel Kaczmarczyk Trio (PL)

15. 7. Marta Kloučková Quintet (CZ/PL)

16. 7. Grzegorz Karnas Trio feat. Michal Wróblewski (CZ/PL)

17. 7. Závěrečný koncert studentů a All Star Band lektorů

Každý večer se koná koncert lektorů, poté mohou studenti hrát s lektory během klubových jam sessions. Koncerty se uskuteční na Letní scéně Eurocentra Jablonec n. N vždy od 19 hodin. 

Lektorský tým letos tvoří: Ridina Ahmed (CZ), Grzegorz Karnas (PL), Edilson Sanchez (KOL), Grzegorz Maslowski (PL), Pawel Kaczmarczyk (PL), David Dorůžka (CZ), Marta Kloučková (CZ), Michal Wróblewski (CZ), Alena Schernstein Vítová (CZ) a Vít Křišťan (CZ).

Platforma Voicingers realizuje hudební workshopy, které jsou vedeny umělecky aktivními evropskými hudebníky s pedagogickou zkušeností (zpěváky a instrumentalisty). Vychovává mladé muzikanty, pedagogy s různorodostí v individuálních a skupinových tvůrčích aktivitách. Jde o improvizaci, rytmickou kompetenci, dechové relaxační tréninky, rozvoj tělesného vědomí v hudbě, hraní v hudebních uskupeních a zpěv ve skupině.

Dramaturgie projektu Voicingers on Tour Czech Republic 2021 dále navazuje na sérii vzdělávacích a uměleckých akcí, které pořadatelé (Studio Kokos z.s.) organizovali z vlastní iniciativy v letech 2018 a 2019 (workshopy, přednášky, koncerty). Jsou tak položeny základy pro zájemce ze strany mladých hudebníků, pedagogů, základy pro výchovu pravidelného diváka a posluchače směrem k menšinovým žánrům.

autor: Petr Vidomus
Spustit audio