Fotoreport: Na ČRo Jazz Festu zazářil Shai Maestro

Shai Maestro na ČRo Jazz Festu (21. 11. 2018)
Shai Maestro na ČRo Jazz Festu (21. 11. 2018)

Sedmý ročník našeho festivalu nabídl pestrou žánrovou směs: mix jazzu a hip hopu české formace Zorba že ja Buddha, vrcholnou ukázku kapelové souhry v podání tria Shaie Maestra a na závěr intenzivní punk-jazz britských Get the Blessing. Podívejte se na fotoreport!

Naplněný pražský klub Jazz Dock nejprve rozpohybovali mladí čeští a slovenští muzikanti v rozšířené verzi projektu Zorba že ja Buddha. Netradiční obsazení kapely se dvěma bicími soupravami a dvěma baskytarami nebo JeNem Hovorkou coby MCem za klávesami zajistilo večeru intenzívní start.

Trio izraelského pianisty Shaie Maestra pak předvedlo, jak vypadá kapelní interakce a improvizace na té nejvyšší úrovni. Trojice volně prolínala skladby ze své poslední desky The Dream Thief se starším materiálem a improvizovanými plochami. Na skvělém vyznění setu měli nemenší podíl také Maestrovi excelentní spoluhráči: dánský basista Jasper Høiby a teprve 24letý izraelský bubeník Ofri Nehemya.

Večer zakončila bristolská formace Get the Blessing elektrickým jazzrockovým setem. Dva ze členů kapely hráli s triphopovými Portishead, jeden z nich také s Radiohead a i tentokrát jejich hudební zkušenosti vyplouvaly na povrch.

Všechny tři koncerty Český rozhlas Jazz nahrál a v průběhu příštího roku je postupně odvysílá.