Vinyl Session: Decentně předvánoční díl s DJ Martinem Mikulášem

15. prosinec 2021

Milt Jackson, vánoční Kenny Burrell, nebo Bobby Hutcherson … to jsou jen některá jména z playlistu dalšího dílu pořadu Vinyl Session, jímž nás tentokrát provázel DJ Martin Mikuláš. Celý pořad poslouchejte se záznamu!

Vinyl Session je novinka ve vysílání ČRo Jazz. V tomto hodinovém bloku vysíláme hudbu výhradně živě, a to přímo z vinylových desek v našem studiu. Pořad naladíte každé 2. a 4. pondělí v měsíci, a to vždy od 14:00.

V tomto díle jsme s Martinem Mikulášem bilancovali letošní pandemický rok, zaměřili jsme se na kompilaci britských talentů Blue Note Re:Imagined a povídali jsme si o reedicích filmových soundtracků a library music italského skladatele Piera Umilianiho. Nechyběly ani aktuální vinylové objevy z Francie.

Martin začal DJovat kolem roku 2000 a od house music a klubové scény se přes používané samply dostal až ke kořenům, což jsou v jeho případě  jazz, soul, funk, disco, ale také africké a latinskoamerické rytmy, nebo různý folklór. Chuť objevovat „nové“ na starých deskách jej vedla i k založení record shopu. Martin Mikuláš hraje své sety na řadě akcí a v klubech, dlouhodobě spolupracuje s nejrůznějšími rádii.

V následujících dílech Vinyl Session budou hudbu vybírat i další DJs na pomezí jazzu: DJ Jeffology, DJ Mary C, nebo DJ Ultrafino.

Spustit audio

Související