Vinyl Session zaostřil na sedmdesátkového Davise

19. říjen 2023

Další díl Vinyl Session jsme věnovali „princi temnot“ v jeho nejtemnějším období. Gramofony tentokrát roztáčel DJ Jeffology. Poslechněte si celý jeho set ze záznamu!

Miles Davis 70. let, to je kategorie sama pro sebe, éra jedněmi zbožňovaná, řadou jiných zatracovaná. Právě na nahrávky Davise cca z let 1969 až 1975 jsme se tentokrát zaměřili a pouštěli je samozřejmě přímo z vinylů.

Zazněla alba jako Bitches Brew, Live Evil, At Fillmore, On the Corner, Agharta a další. V rozhovoru s DJ Jeffologym jsme probrali kontroverzní otázku reedic dříve nevydaných Davisových nahrávek, ale také postupné proměny jeho koncertních sestav.

Vinyl Session je novinka ve vysílání ČRo Jazz. V tomto hodinovém bloku vysíláme hudbu výhradně živě, a to přímo z vinylových desek v našem studiu. Pořad naladíte každé 2. a 4. pondělí v měsíci, a to vždy od 14:00.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...