Vinyl Session zmapoval jazz-funkové desky Herbieho Manna

24. březen 2024

Další díl Vinyl Session jsme věnovali osobnosti flétnisty a skladatele Herbieho Manna, především pak jeho jazz-funkovým nahrávkám. Provedl nás jimi DJ Jeffology.

Diskografie Herbieho Manna (1930-2003) je značně rozsáhlá, zabýval se i blízkovýchodními inspiracemi a bossa novou. Nicméně v tomto díle jsme si pouštěli hlavně jeho desky ze 60. a 70. let.

Zazněla alba jako Memphis Underground, Memphis-Two Step, Push Push, Mississippi Gambler, Discoteque a další. V pořadu jsme mimo jiné probrali Mannovu spolupráci s Miroslavem Vitoušem, která je popsána i v jeho biografii Klíč k životu (2021)

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.