Mr. Ultrafino v dalším díle Vinyl Session

12. leden 2022
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mr. Ultrafino

Sergio Mendez, Art Blakey, Mulatu Astatke, ale taky obskurní kapela Alternativa…Tito všichni se ocitli na gramofonech dalšího vydání pořadu Vinyl Session, který sestavil DJ Mr. Ultrafino.

Vinyl Session je novinka ve vysílání ČRo Jazz. V tomto hodinovém bloku vysíláme hudbu výhradně živě, a to přímo z vinylových desek v našem studiu. Pořad naladíte každé 2. a 4. pondělí v měsíci, a to vždy od 14:00.

Jiří Holubec alias Mr. Ultrafino stává za gramofony už sedmnáctým rokem a po celou dobu se snaží skládat své DJ sety z co nejširší palety žánrů. Stejně eklektický přístup zvolil i při vybírání desek pro tento díl Vinyl Session.

Během procházky napříč žánry jsme si povídali o parametrech úspěšné jazz-funkové kompilace, připomněli sérii desek Jazz Juice z dílny Gillese Petersona a bavili se o průnicích jazzu a hip-hopu na break dance tanečních párty. Došlo i na nečekaný cover písně Michala Urbaniaka.

V následujících dílech Vinyl Session budou hudbu vybírat i další DJs na pomezí jazzu: DJ Jeffology, DJ Mary C, nebo DJ Mikuláš.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.