Vinyl Session zabrousil do ne-jazzových vod. Ale na jazz stejně došlo

22. duben 2024

V prvním dubnovém vydání Vinyl Session jsme si posvítili na „jazzová zpracování ne-jazzových skladeb“, jak pořad uvedl DJ Ultrafino. Došlo na gospel, muzikálové melodie i thajský funk. Poslechněte si kompletní záznam.

Do pořadu se nám vlezli Al Jareau, Ramsey Lewis, Raymond Pauls i rarita v podobě thajské verze hitu Jamese Browna. Na světlo jsme vytáhli také zaprášené skvosty Karla Velebného (Týnom Tánom) nebo Václava Zahradníka (Jazz Goes To Beat).

Jiří Holubec alias Mr. Ultrafino stává za gramofony řadu let a po celou dobu se snaží skládat své DJ sety z co nejširší palety žánrů. Stejně eklektický přístup zvolil i při vybírání desek pro tento díl Vinyl Session.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.