Jazz Sampler No. 57 – Jarní porce jazzu zdarma

2. duben 2019

Novozélandský funk a groove, akustická kytara z Bahrajnu nebo nadupaná chicagská fúze. Dobrou chuť!

Album stáhnete po kliknutí na titulek alba nebo na odkaz „download“ v přehrávači. Lze tak učinit zcela zdarma (při zadání „0“), nicméně interprety, jejichž hudba vás osloví, můžete podpořit i dobrovolným příspěvkem (name your price).

Marbin – Alabama Sock Party (bootleg)

Nažhavený živák téhle chicagské party by byla velká škoda opomenout. Za zvuk kytary by se totiž nemusel stydět ani Stevie Ray Vaughan a saxofon Dannyho Markovitche nezůstává se svou intenzitou pozadu. Sound kapely navíc až nečekaně osvěžuje. Paráda!

Nextgen Jazz Quartet – Starlight

Mezinárodní kvarteto mladých jazzmanů ve vlastních skladbách dobře swinguje, má groove i cit pro dramatickou výstavbu improvizací. Slušný zvuk z nahrávky nedělá jen obyčejné demo, ale plnohodnotné album.

Skallander – Black Stone Blimp and the Angel Fish

Matthew G. Mitchell je světoběžník, který do své hudby projektuje nespočet vlivů a stylů, je soudobý a retro zároveň, vytvořil si vlastní estetiku. Dobrou produkcí vše úspěšně propojuje v jeden osobitý celek hodný pozornosti.

The Afrolites – Doom Parade

Vynikající groove v podání skvělých muzikantů má tato blíže neidentifikovatelná kapela z Nového Zélandu. Škoda, že jejich deska je spíše jen EP se čtyřmi skladbami. Doporučujeme!

Hamad Rajab – Improvisations Vol​.​ 1

Volná improvizace nemusí být jen chaotický neposlouchatelný mišmaš. Tvorba bahrajnského kytaristy a hráče na melodiku má kontemplativní charakter a příjemně se poslouchá.

Matt Madden – Syntho Compo

Mladý filadelfský kytarista a experimentátor si pořídil pěknou novou hračičku v podobě klasického syntezátoru ARP Odyssey a z krátkých mini skladbiček postupně sestavil celé album. Skladatelsky i interpretačně průměrné, ale ten zvuk…

DJ AMADNESS –温故知新 : MEZZOTRONIC

Bizarní směs jazz a elektroniky v podání londýnského DJe/trumpetisty a několika jeho přátel je přesně na hranici mezi zvláštně zajímavým a neposlouchatelným. Některé tracky možná trochu překombinoval, ale výsledek přinejmenším za krátký náslech stojí.

Pozn. Uvedené nahrávky pocházejí pouze z legálních zdrojů, většinou jsou volně dostupné na stránkách umělců či vydavatelství (pod licencemi Creative Commons apod.). Hudební soubory nejsou umístěny na serverech Českého rozhlasu. Za obsah na externích stránkách neneseme odpovědnost.

autor: Jan Mazura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser