Štědrý večer plný jazzu!

23. prosinec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ilustrační snímek
0:00
/
0:00

Český rozhlas Jazz přichystal speciální vánoční program. Štědrým dnem provede posluchače Bharata Rajnošek ve dvou hodinových speciálech, na večer se chystá také koncert Alfa Carlssona s Jiřím Kotačou. Pořady si můžete poslechout také ze záznamu.

Bharata Rajnošek pro Štědrý den připravil dva vánoční hodinové speciály, první od 10:00, druhý od 19:00. Odpoledne stanice odvysílá speciální díl hádankového pořadu Tak to slyším já, jehož hostem bude basistka Klára Pudláková.

Na Štědrý den od 20:00 Český rozhlas Jazz odvysílá záznam koncertu kvarteta kytaristy Alfa Carlssona a trumpetisty Jiřího Kotači. Záznam vystoupení z Radiocafé Vinohradská 12 obsahuje živé provedení skladeb z alba Journeys, ale i některé novější kompozice.

Čtěte také

V dopoledním vánočním bloku zazní například Greensleeves od Johna Coltranea, Winter Wonderland zpívaná Chetem Bakerem, Let it Snow Diany Krall, nebo Have Yourself a Merry Little Christmas v podání Dextera Gordona. Více groovu slibují  Frosty Roye Hargrova, nebo hned první skladba, která zazní - Adeste Fideles od Joey Alexandera.

Ve večerním speciálu dojde na vánoční Let it Snow v podání Oscara Petersona, písně Jingle Bells, Snowfall, I´ll be home for Christmas v podání bigbandů Duke Ellingtona, Glenna Millera, nebo Count Basie Orchestra. V modernějším střihu se nesou vánoční skladby například od Yelowjackets z roku 2003, nebo Pentatonix ve fúzi s The Manhattan Transfer z roku 2016.

Překvapením může být i vánoční Keith Jarrett, nebo Miles Davis. K vánoční atmosféře přispěje též zpěv Tonyho Benetta a Franka Sinatry. Z české tvorby se těšte na Chtíc aby spal v podání Kontrabandu Milana Svobody, nebo originální kompozice Čtyři svíce Jana Smigmatora.

Český rozhlas Jazz: Štědrovečerní program

 

10:00 – 11:00 Dopolední vánoční speciál

Bharata Rajnošek uvádí speciální štědrovečerní program s jazzovým nádechem.

 

14:00 – 15:00 Tak to slyším já

Vánoční vydání pořadu s basistkou Klárou Pudlákovou.

 

19:00 – 20:00 Večerní vánoční speciál

Štědrý večer jak jinak než jazzově. Uvádí Bharata Rajnošek.

 

20:00 – 21:00 Štědrovečerní koncert

Alf Carlsson a Jiří Kotača Quartet hrají repertoár alba Journeys.

Záznam koncertu z Radiocafé Českého rozhlasu, 7. 10. 2021

Spustit audio

Související