Vinyl Session: Křížem krážem nevšedními vokálními nahrávkami

25. duben 2023

V aktuálním díle Vinyl Session jsme se probírali originálními vokálními nahrávkami. Deskami nás provázel Mr. Ultrafino a pořad si zde můžete poslechnout ze záznamu.

Náš hostující DJ se nezalekl ani natolik širokého tématu, jaké představuje „vokální jazz“ a pro živý set vybral zpěváky, kteří s hlasem často pracují neobvykle, či jej mají takřka za další nástroj.  

Výběr to byl opravdu pestrý: Mirka Křivánková, Jana Koubková, Oscar Brown Jr., Gil-Scott Heron, Mark Murphy či brazilský samorost jménem Sivuca. Z desky jsme si pustili také ukázku z Entropicture Dana Bárty, která ve spojitosti s aktuálním turné vyšla na vinylu vůbec poprvé. 

Jiří Holubec alias Mr. Ultrafino stává za gramofony už sedmnáctým rokem a po celou dobu se snaží skládat své DJ sety z co nejširší palety žánrů. Stejně eklektický přístup zvolil i při vybírání desek pro tento díl Vinyl Session.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.