Vinyl Session tentokrát v rytmu bossa novy
V dalším díle Vinyl Session jsme se zaměřili na bossa novu a další brazilskou muziku. Pořadem provázeli DJ Martin Mikuláš a Petr Vidomus.
Ve Vinyl Session se opět potvrdila cestovatelská nátura Martina Mikuláše. Po díle věnovaném africké hudbě jsme se podívali do Brazílie, kde Martin strávil před lety zhruba půl roku. Užíval života, nasával atmosféru, ale hlavně – což je podstatné pro náš pořad – nakoupil v bazarech a na blešácích zhruba tisícovku desek. Nejen na ně došlo v tomto živě vysílaném pořadu.
Pouštěli jsme si A. C. Jobima, Viniciuse de Moraese, Paula Wintera, Luiz Henrique, Sergio Mendes a mnohé další tváře bossa novy a fúzí jazzu a brazilské hudby. Poslechněte si celý pořad ze záznamu!
Martin začal DJovat kolem roku 2000 a od house music a klubové scény se přes používané samply dostal až ke kořenům, což jsou v jeho případě jazz, soul, funk, disco, ale také africké a latinskoamerické rytmy, nebo různý folklór. Chuť objevovat „nové“ na starých deskách jej vedla i k založení record shopu. Martin Mikuláš hraje své sety na řadě akcí a v klubech, dlouhodobě spolupracuje s nejrůznějšími rádii.
V následujících dílech Vinyl Session budou hudbu vybírat i další DJs na pomezí jazzu: DJ Jeffology, nebo DJ Ultrafino.
Související
-
Vinyl Session: tentokrát v Zemi vycházejícího slunce
V aktuálním díle Vinyl Session jsme se zaobírali historií i současností japonské jazzové scény.
-
Vinyl Session: Předvánoční groovy s Martinem Mikulášem
Britský objev Nim Sadot, legenda Gary Bartz nebo výběr vánočních jazz-funkových singlů.
-
Vinyl Session na vlně spirituálního jazzu
V aktuálním díle Vinyl Session jsme se zaobírali kořeny spirituálního jazzu. Nahrávkami nás provázel Mr. Ultrafino a pořad si zde můžete poslechnout ze záznamu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.