Vinyl Session na prázdninové vlně

25. květen 2023

DJ Martin Mikuláš se vrátil z dovolené v Tunisku, a tak není divu, že byl aktuální díl Vinyl Session zalitý sluncem a letní atmosférou.

V Tunisku podle Martina moc vinyl shopů není, ale i tak si z této země dovezl na dvě stovky singlů. Na tuto sbírku v pořadu nedošlo, ale pouštěli jsme si pestrý výběr jazz-funkových desek 70. let. Nancy Wilson, St. Palace, Manu Dibango, James Brown, Prince… to byla jen některá jména, na která došlo.

Nasajte prázdninovou atmosféru a sklonku května a poslechněte si celý pořad ze záznamu výše!

Martin začal DJovat kolem roku 2000 a od house music a klubové scény se přes používané samply dostal až ke kořenům, což jsou v jeho případě jazz, soul, funk, disco, ale také africké a latinskoamerické rytmy, nebo různý folklór. Chuť objevovat „nové“ na starých deskách jej vedla i k založení record shopu. Martin Mikuláš hraje své sety na řadě akcí a v klubech, dlouhodobě spolupracuje s nejrůznějšími rádii.

V následujících dílech Vinyl Session budou hudbu vybírat i další DJs na pomezí jazzu: DJ Jeffology, nebo DJ Ultrafino.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?