Jazz do kapsy, díl 1: Najazzlost

3. květen 2022

V prvním díle podcastu Jazz do kapsy jsme se podívali na zoubek pojmu „najazzlá hudba“. V rubrice Rozhovor u klavíru nám o tématu pověděl své kytarista Karel a po stopách najazzlosti jsme se vydali do Černošic, za skladatelkou Beatou Hlavenkovou.

„Echtovní jazz zní pro většinu lidí příliš složitě. Jakože ne, že by to otevřeně přiznali ‒ většinou uznale kývají hlavou, když to někde slyšej a říkaj, jaká je to paráda, ale ve skutečnosti se jenom bojí přiznat, že tý hudbě nerozumí a mezi ostatními by si připadali jako kulturní barbaři,“ říká v Rozhovoru u klavíru kytarista Karel, špičkový hudebník, který si nepřeje prozradit své pravé jméno.

Najazzlá hudba je super kompromis pro lidi

V tomto díle podcastu se dozvíte, jak „najjazlou“ hudbu hrát, co je to jazzový akord a jaké jsou v takové hudbě potřeba nástroje.

Speciálním hostem rubriky Lick týdne je zpěvačka a skladatelka Beata Hlavenková. Prozradila, jak zahrát ten správně „najazzlý“ lick a dojde samozřejmě i na praktickou ukázku.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.