Jazzrockoví pardálové vzpomínají: Sledujte Jazz Test alba Chicka Corey

28. únor 2018

„Chick Corea a Steve Gadd se rozhodli zavzpomínat na staré kamarádství a natočit album, na kterém figurují jako rovnocenní partneři. No a je to trošku sentimentální,“ říká k desce Chinese Butterfly oslovený hudební publicista.

Není to poprvé, co se ti dva setkali. Corea a Gadd se znají už z kapely Return to Forever, ačkoli jejich spolupráce není zaznamenaná na žádné nahrávce. „Když tedy ohlásili společné turné, bylo jasné, že budou vzpomínat,“ připomíná Polívka.

Esperanza Spalding srší invencí: Sledujte Jazz Test její desky Exposure

Esperanza Spalding: Exposure v Jazz Testu

Nové album Esperanzy Spalding bylo vyprodané ještě před vydáním, hodně se o něm mluví. Stojí ale skutečně za to? Sledujte první díl Jazz Testu, videorecenzí ČRo Jazz!

Chinese Butterfly přináší ohlasy jazzové fúze a funku 70. let. Není to však na škodu, protože do tohoto základu dodávají příměsi latiny a dalších žánrů. Hlavní protagonisté ovšem nevzpomínají bezpodmínečně; předností alba je nový autorský repertoár, ale i originální zpracování dřívějších kompozic (např. Return To Forever, nebo McLaughlinova Chick’s Chums).

A co negativa? Podle recenzenta se Corea občas až příliš stylizuje do zvuku 70. let (klávesovými rejstříky). Podle Polívky je to zbytečné, ačkoli to možná některé fanoušky potěší. Mrkněte na celou recenzi a dejte nám vědět, co si o ní myslíte!

Poslechněte si ukázku z alba Chinese Butterfly:

Recenze k jádru věci a bez velkých vytáček ‒ to je nový formát videorecenzí jazzových alb, který přináší od února Český rozhlas Jazz. Přední jazzoví kritici představují klady a zápory čerstvě vydaných alb. A mají na to jen pár minut. To vše nejen v audiu, ale i v perfektní obrazové kvalitě.

Pozn.: Chick Corea letos vystoupí na festivalu Prague Proms se svým Acoustic Bandem a ČNSO (11. 7., Obecní dům, Praha)

 

Jazz Test č. 2

The Chick Corea + Steve Gadd Band – Chinese Butterfly (Concord Jazz, 2018)

Chick Corea – piano, klávesy

Carlitos Del Puerto – basa

Steve Gadd – bicí

Lionel Loueke – kytara, zpěv

Luisito Quintero – perkuse

Steve Wilson – saxofon, flétna

Host: Phillip Bailey – zpěv

www.chickcorea.com